burak-malcok

Öğretim Üyesi/Elemanı Adı Soyadı:

Burak Malçok

Unvan Bilgileri, Bölümü:

Öğr. Gör. / Çalgı Bölümü

Çalışma Alanları:

Ney, Türk Müziği, Sahne Performansı / Yorumculuk
Ulusal ve Uluslararası; Konser, Seminer, Workshops

Mezun Olunan Lisans/YL/Doktora Programı:

Doktora: İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Din Musikisi Anabilim Dalı (2018 - …)

Yüksek Lisans:
Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Müziği(2011 -2013)
Lisans:
İTÜ TMDK Temel Bilimler Bölümü (2005-2010)

İTÜ E-posta Adresi:

malcok@itu.edu.tr

Web Adresi (Kişisel ya da Akademik):

www.burakmalcok.com

Biyografi:

2010 yılında İTÜ Temel Bilimler Bölümünden mezun oldu. 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Formasyon Programını ve 2013 yılında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Müziği Ana Sanat Dalında Tezli Yüksek Lisans programını tamamladı.2018 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Doktora programına kabul edilmiştir. Ney çalgısını aldığı eğitimin de katkısıyla hep daha ileri taşımak hedefinde olan Burak Malçok, çalışmalarına bu doğrultuda devam etmiştir. Burak Malçok, üniversite yıllarından bu yana Ney enstrümanın özünü muhafaza eden ve Ney’i akademik ortamda genç nesillere layıkıyla tanıtan, öğreten birçok değerli Ney üstadı ile çalışma fırsatı buldu.
Burak Malçok, 2007 yılından bu yana birçok ulusal ve uluslararası festival ve organizasyonda ney icracısı olarak performans sergilemektedir. Katıldığı başlıca festivaller arasında; 2007 UNESCO ‘nun Hz. Mevlana yılında Türkiye’de düzenlenen Uluslararası Neyzenler Buluşması, Sarajevo Jazz Festivali, France Festival des Mondes Pluriels, 30.Festival de México, İstanbulive USA, Roots of Worldmusic Rudolstadt 2014, Holland Festival, Cappadox bulunmaktadır. Burak Malçok, birçok sinema, dizi müziği ve sahne projelerinde gerek ney icracısı gerekse besteci olarak yer almıştır.
Halen akademik kariyerine devam etmekte olan Burak Malçok, 2016 yılında, World Music Charts Europe (WMCE) listelerine üst sıralarda giren “Saklı Nefes” albümünü yayınlamıştır. Ayrıca 2020 yılında, ‘’Karantina Günlüğü’’ albümü ve ‘’Rebirth’’ adlı single çalışmalarını yayınlamıştır.