gozde-ozturk

Öğretim Üyesi/Elemanı Adı Soyadı:

Gözde Öztürk

Unvan Bilgileri, Bölümü:

Öğr. Gör. / Çalgı Bölümü

Çalışma Alanları:

Piyano, Koro

Mezun Olunan Lisans/YL/Doktora Programı:

Lisans: Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilim Dalı

İTÜ E-posta Adresi:

goozturk@itu.edu.tr

Web Adresi (Kişisel ya da Akademik):

 

Biyografi:

Ankara doğumludur. Müzik eğitimine 8 yaşında TRT Ankara Radyosu ve Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korolarında başlamıştır. Necil Kazım AKSES’in isteği üzerine Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Viyolonsel bölümüne girmiştir. Bu bölümden mezun olan sanatçı, aynı okulun Müzikoloji bölümü mezunudur.

 Prof. İlhan BARAN ile solfej, müzik teorisi ve caz; Prof. Ertuğrul BAYRAKTAR ile müzikoloji ve armoni; Prof. Dr. Çağlayan ÜNAL ile viyolonsel, Prof. Dr. Türev BERKİ ile müzik tarihi ve form bilgisi; Nevin DOĞAN ve Nuran TAŞPINAR ile piyano; Mehmet E. GÖKTEPE ile solfej ve müzik teorisi çalışmış; Şakir İLYASOĞULLARI, Sara KUŞTAN, Mustafa YURDAKUL, Pekin KIRGIZ, Savaşeri KOLAT, M.İnci Tığlı AYAĞ gibi sanatçı ve öğretim üyeleri ile şan çalışmış ayrıca Ejder AKIŞIK’tan diksiyon eğitimleri almıştır.

1986-1988 yılları arasında TRT Ankara Çocuk Korosu, 1986-1992 yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu, 1992-1995 yılları arasında Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Çocuk Korosu, 1995-2001 yılları arasında Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Gençlik Korosu, 1996-1998 yılları arasında Polifonik Korolar Derneği Gençlik Korosu ve 2000-2012 yılları arasında kurucularından olduğu Alegria Oda Korosu’nda çalışmıştır. 2012 yılından bu yana İTÜ Çoksesli korosunda çalışmaktadır. Bu korolarda korist, solist, şef yardımcısı ve şeflik görevlerinde bulunmuştur.

La Sonnambula, Carmen, Turandot, La Boheme, Carmina Burana, İncigül Çocuk Opereti (dünya prömiyeri), Aşk ve Barış, Öylesine bir Dinleti gibi birçok eser, yurt içi ve yurt dışında özel ve resmi konserde bu koroların şefliği, üyesi ve solisti olarak görev almıştır. 2013 yılında dünya prömiyerini yapan “Rıhtım” müzikalinde korist ve solist olarak sahne almıştır.

2013 yılından bu yana İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sertifikalı Eğitim programında Piyano öğretmenliği görevini sürdürmekte ayrıca 2012 yılından bu yana İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuvarında Piyano öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.