ali-yilmaz

Öğretim Üyesi/Elemanı Adı Soyadı:

Ali Yılmaz

Unvan Bilgileri, Bölümü:

Sanatçı Öğretim Görevlisi / Çalgı Bölümü

Çalışma Alanları:

T.H.M (Mey)

Mezun Olunan Lisans/YL/Doktora Programı:

Lisans: Temel Bilimler, İTÜ TMDK, 1979

İTÜ E-posta Adresi:

yilmaza@itu.edu.tr

Web Adresi (Kişisel ya da Akademik):

aliyilmaza3@yahoo.com.tr

Biyografi:

1975 yılında; önce Milli Eğitim Bakanlığı sonra Kültür Bakanlığı ve şimdi İ.T.Ü ye bağlı bulunan Türk Musikisi Devlet Konservatuarına girdi ve 1979 eğitimini tamamlayarak, Temel Bilimler Bölümünde mezun oldu ve aynı yıl mezun olduğu okulda ek ders ücretiyle görev aldı. Daha sonra; Okutman, Araştırma Görevlisi ve Sanatçı Öğretim Görevlisi olarak T.H.M Nefesli sazlar da(Mey, Dilli Kaval, Dilsiz Kaval ve Zurna ) görev aldı ve halen bu görevini sürdürmektedir.

İdari Görevler; Çalgı Bölümü Nefesli Sazlar Ana Sanat Dalı Başkanlığı, Temel Bilimler Bölüm Başkan Yardımcılığı ve şuanda da Çalgı Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Bilimsel faaliyetler; Mey Metodu ve Uluslararası dergilerde makaleler yazdı.

Kurum dışı (Yurt içi ) görevler; Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Orta ve Liselerde Müzik Öğretmenli, Adapazarı Belediye Konservatuarı ve Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuarında T.H.M Nefesli Sazlar Öğretmenliği dışında idari görevlerinde de bulundu.

Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce düzenlenen T.H.M Seminerlerinde Sanat Kurul Üyeliği, Kurs Öğretmenliği ve Yarışma Jüri üyeliği görevlerinde bulundu.

Kurum dışı (Yurt dışı ) Görevler ;Endonezya da (Payanga-Bali) Center World For Music and Relatet Arts Eğitim kurumunda Türk Halk Müziği Nefesli Sazlar Öğretmeni olarak görev yaptı..

Sanatsal Faaliyetler; TRT de Bizden Size ve Yurdun Sesi T.H.M Programların da CD Prodüksiyonlarda, Yurt içi –yurt dışı konserlerde ve film müziklerinde mey sanatçısı olarak görev aldı.