Göknil Bişak Özdemir

Öğretim Üyesi/Elemanı Adı Soyadı:

Göknil Bişak Özdemir

Unvan Bilgileri, Bölümü:

Doç. Dr. / Çalgı Bölümü

Çalışma Alanları:

Tanbur

Mezun Olunan Lisans/YL/Doktora Programı:

Sanatta Yeterlik Programı: Haliç Üniversitesi, 2013;
Yüksek Lisans: Türk Müziği Anasanat Dalı Yüksek Lisans Programı, Haliç Üniversitesi 2004;
Lisans: Çalgı Bölümü Lisans Programı, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı, 1997.

İTÜ E-posta Adresi:

gozdemir@itu.edu.tr 
gbisak@hotmail.com

Web Adresi (Kişisel ya da Akademik):

 

Biyografi:

İstanbul’da doğdu. 1987 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümü’ne girdi. 1997 yılında Çalgı Eğitim Bölüm birincisi olarak mezun oldu. Sadun Aksüt, Alaeddin Yavaşça, Erol Sayan, Nevzat Atlığ, Selahattin İçli, Haydar Sanal, Hurşid Ungay, Göksel Baykut gibi hocalarla çalıştı.

1996-2005 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu’nda Tanbur Sanatçısı olarak görev yaptı.

1996-2006 yılları arasında İzmit Belediye Konservatuvarı’nda Tanbur ve Türk Müziği Repertuvar dersleri verdi, öğrenci konserlerini yönetti. 1999 yılında kurulan Haliç Üniversitesi Konservatuvarı’nda kuruluşundan 2013 yılına kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bu süreçte, Tanbur ve Türk Müziği Solfej-Nazariyat dersleri verdi, çeşitli konserler hazırlayıp yönetti.

1997-2000 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Türk Müziği Solfej-Nazariyat ve Repertuvar dersleri verdi. Sanat Danışmanlığını Prof. Dr. Nevzat Atlığ’ın yaptığı “Âvâze Türk Müziği Kadınlar Topluluğu” ile konserler verdi.

2002-2019 yılları arasında “Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri T.S.M Korosu” nu çalıştırdı ve konserlerini yönetti.

2005-2006 ve 2013-2014 yıllarında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

2014-2020 yılları arasında Okan Üniversitesi Konservatuvarı’nda Yardımcı Doçent ünvanı ile dersler verdi, konserler düzenledi, Müzik Bölüm Başkanlığı görevini sürdürdü.

Lale Women Ensemble’ın yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde yer aldı. Bu toplulukla kaydedilen “Dilhayat Kalfa” albümü 2017 yılında Kalan Müzik tarafından yayınlandı.

Tanburi ve solist olarak konserler veren Göknil Bişak Özdemir, 2020 Ocak ayından itibaren İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Doçent ünvanıyla görevine devam etmektedir.