sedef-durmak

Öğretim Üyesi/Elemanı Adı Soyadı:

Sedef Durmak

Unvan Bilgileri, Bölümü:

Araştırma Görevlisi / Çalgı Bölümü

Çalışma Alanları:

Piyano, Korrepetisyon

Mezun Olunan Lisans/YL/Doktora Programı:

Lisans: Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Piyano Anasanat Dalı, 2017
Yüksek Lisans: Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı, Piyano ve Arp Anasanat Dalı, 2021

İTÜ E-posta Adresi:

durmak@itu.edu.tr

Web Adresi (Kişisel ya da Akademik):

 

Biyografi:

4 Eylül 1996 tarihinde İzmit’te doğan Sedef Durmak, 2005 yılında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nü kazandı ve Prof. Aylin ÇAKICI UZAR ile müzik eğitimine başladı. Durmak, 14 Mayıs 2011’de Şef Görkem ÇALGAN ile Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak W.A.MOZART’ın K.488 numaralı piyano konçertosunu seslendirdi. Kapadokya’da düzenlenen Klasik Keyifler Müzik Festivali’nde Marta GULYAS’ın piyano sınıfına katıldı ve çeşitli konserlerde yer aldı. 2014 yılında 15. Antalya Uluslararası Piyano Festivali’nde Freddy KEMPF’in ustalık sınıfına katıldı. Gümüşlük Festival Akademisi kapsamında 2015 yılında Bodrum’da çeşitli konserler verdi ve bu süreç boyunca Vyacheslav GRYAZNOV, Martin ROSCOE, Anika VAVIC ile çalıştı. 8 Ocak 2016’da U.Ü.D.K. salonunda Camille Saint-Saens’ın Hayvanlar Karnavalı eserini Şef Dağhan Sedat DOĞU yönetiminde U.Ü.D.K.Gençlik Senfoni Orkestrası ile beraber seslendiren Durmak, aynı konseri 2 Mart 2016’da Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde de tekrarladı.

 2016-2017 Bahar döneminde Erasmus Programı ile “Hochschüle für Musik, Theater und Medien Hannover” de eğitim görmeye hak kazanan Durmak, Almanya’da bulunduğu süre boyunca Prof. Alexander SCHIMPF ile piyano ve oda müziği alanında çalıştı. Bu esnada Prof. Darlén BAKKE ile modern müzik alanında John CAGE, Henry COWELL ve George CRUMB gibi bestecilerin eserlerini ele aldı ve bu alanda konserler verdi. Erasmus programını tamamlayıp U.Ü.D.K. Piyano Ana Sanat Dalı’ndan 2017 yılında başarıyla mezun olan Durmak, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Piyano Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans eğitimine hak kazandı ve bu süreçte Dr. Ögr. Üyesi Oya ÜNLER BAYKA ile çalıştı. 2021 yılında yüksek lisans programından başarı ile mezun olan Durmak ardından Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı’nda doktora programına başladı.

Halen Dr. Ögr. Üyesi Emre ELİVAR ile doktora çalışmalarını sürdürmekte olan Durmak aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çalgı Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.