zeynep-barut

Öğretim Üyesi/Elemanı Adı Soyadı:

Zeynep Barut

Unvan Bilgileri, Bölümü:

Doç. / Çalgı Bölümü

Çalışma Alanları:

Müzik Eğitimi,  Çalgı Eğitim, Müzik Teorileri

Mezun Olunan Lisans/YL/Doktora Programı:

Sanatta Yeterlik: Sosyal Bilimler Enstitüsü ,İTÜ,( Türk Müziği) 1995;
Yüksek Lisans: Sosyal Bilimler Enstitüsü ,İTÜ,1989; 
Lisans: İTÜ,Türk Müziği Devlet Konservatuarı 1982

İTÜ E-posta Adresi:

barut@itu.edu.tr

Web Adresi (Kişisel ya da Akademik):

 

Biyografi:

İstanbul’da doğdu. Oruç Gazi İlkokulu ve Çemberlitaş Kız Lisesini bitirdi. İstanbul Belediye Konservatuarı ( İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı )  Keman Bölümüne girerek Prof. Ayhan Turan , Madame  Lily Statzer ve Ferdi Statzer ile çalıştı.

Daha sonra eğitimini T ürk Müziği Devlet Konservatuarın’da  (İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı) sürdürdü. Bu dönemde  Erdoğan Saydam ve Prof.Dr. Özer Sezgin ile Keman ve Viyola çalışmalarını  devam ettirdi. Demirhan Altuğ ile  Solfej ve Armoni derslerine devam ederken Türk Müziği üzerine çeşitli çalışmalar yaptı. Konserler verdi.

Uluslararası İstanbul Festivali çerçevesinde ve Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği kulübü bünyesinde  Prof. Ruhi Ayangil yönetiminde verilen birçok konsere Keman sanatçısı olarak katıldı. Yıldız Üniversitesinde “Müzik Teorileri” üzerine uzun süre dersler ve açıklamalı bir dizi konser verdi.

İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı  “Temel Bilimler” (Müzik Teorileri ) Bölümünü yüksek derece ile bitirerek yine İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans ve sanatta yeterlik programından mezun oldu. Halen İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda Doçent unvanı ile Viyola ve Keman Dersleri vermektedir.