Sesin tüm yönleriyle ele alındığı uluslararası bir konferans olan Voiceİstanbul 25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında konservatuarımız ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenecektir.

Voiceİstanbul, kulak burun boğaz uzmanları, dil ve konuşma terapistleri, şan eğitmenleri ve vokal koçları, şarkıcılar, sahne sanatçıları ve ses bilimcileri gibi mevcut ve geleceğin ses profesyonellerine hitap eden çok disiplinli bir toplantıdır. Farklı uzmanlık alanlarındaki profesyonelleri bir araya getirmek, sesi tüm yönleriyle ele almak, bilgi ve uzmanlığı paylaşmak ve disiplinler arası iş birliğini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Konferans kapsamında ses ile ilgili bilim ve sanat alanında faaliyet gösteren topluluklara yol gösterecek sesteki gelişmeler, ilerlemeler hakkında bilgi verecek birçok panel, çalıştay, vaka tartışma oturumları ve poster sunumları olacaktır.

Voiceİstanbul, Ses, Konuşma ve Yutma Bozuklukları Derneği (Türkiye), Dil ve Konuşma Terapistleri Derneği (Türkiye), Profesyonel Ses Derneği (Türkiye) ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı iş birliği ile organize edilmektedir. European Laryngological Society, Voiceİstanbul 2024 davetli derneği olarak konferansımızda yer alacaktır.

WhatsApp Image 2024-03-25 at 09.25.22